ODY - ÜDY BELGESİ

image38

KİMLER ÜDY - ODY BELGESİ ALMAK ZORUNDADIRLAR?

 

B1, C2, D1, L1, L2, M2, M3, N2, P2, R1, R2 ve T1 türü yetki belgesi kapsamında faaliyette bulunanlarda , gösterecekleri faaliyet alanlarına uygun en az birer adet üst düzey yönetici (ÜDY türü Mesleki Yeterlilik Belgesi) ve bir adet orta düzey yönetici (ODY türü Mesleki Yeterlilik Belgesi) gerekir.
A1, A2, A3, B2, C3, D2, F1, F2, G1, G2, G3, G4, H2, H1, K3, M1, N1, P1, T2 ve T3 türü yetki belgesi kapsamında faaliyette bulunanlarda, gösterecekleri faaliyet alanlarına uygun en az bir adet orta düzey yönetici (ODY türü Mesleki Yeterlilik Belgesi ), • K1 belgesi tüzel kişilik adına alınmış ise, en az bir adet orta düzey yönetici belgesi gerekir. ODY-ÜDY belgeli personel bulundurmayan yetki belgesi sahiplerine her ay 884 TL idari para cezası uygulanır.

Yukarıda sayılan Yetki belgeleri ve B3, C1, D3, E1, E2, K1 ve K2 türü yetki belgeleri kapsamında çalışan tüm sürücüler için SRC türü Mesleki Yeterlilik Belgesi gerekir.

 

Taşıma işleri organizatörü yetki belgesine sahip kurum ve kuruluşlarda tüzel kişiliği temsil ve ilzam ederek ve/veya bu kişilerin faaliyetlerini fiilen sevk ve idare ederek sürekli ve etkin bir şekilde yöneten şirket müdürü, genel müdür, genel müdür yardımcısı, genel koordinatör, genel sekreter, birim başkanı unvanları ile görev yapan kişilerden en az birisinin ÜDY belgesi alması gerekir. Bu belge kapsamında faaliyet gösteren bir gerçek veya tüzel kişiliğin veya buna ait bağımsız bir birimin taşıma işleri organizatörlüğü faaliyetlerini sürekli ve etkin bir şekilde sevk ve idare eden sahip, temsile yetkili ortak veya bu bağlamda istihdam edilen en az iki kişinin ODY belgesine sahip olmaları gerekir. ODY-ÜDY belgeli personel bulundurmayan taşıma işleri organizatörü yetki belgesi sahiplerine olmayan belge başına 2000 TL idari para cezası uygulanır.


Kurumumuz T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiştir.  Başarı odaklı ve kaliteli hizmet anlayışıyla ODY-ÜDY belgesi eğitimleri  kurumumuzca verilmektedir. 

 

ODY-ÜDY BELGESİ KURS KAYIT EVRAKLARI 

a) Özel Mesleki Yeterlilik Kursuna Kayıt Formu

b) T.C. kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı fotokopisi

c) Adli sicil kaydı (E-Devletten alınabilir.)

ç) Diploma veya diploma yerine geçen belge veya kamu kurum/kuruluşlarından alınan öğrenim durumunu bildirir belge (E-Devletten alınabilir.)

d) Son altı ayda çekilmiş iki adet biyometrik fotoğraf.

2019 YILI EĞİTİM ÜCRETLERİ


İSTANBUL VALİLİĞİ TARAFINDAN BELİRLENEN KDV DAHİL TABAN FİYATLARDIR.

ODY - ÜDY BELGESİ EĞİTİM KAYITLARIMIZ DEVAM ETMEKTEDİR